WCGT-200MM
- Manufacturer Part Number:
- WCGT-200MM
- Manufacturer/Brand:
- Bertech
- Part of Description:
- 200 MM WIDE CONDUCTIVE TAPE
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- Bertech
- Product Category :
- Tape
- Adhesive :
- Acrylic
- Backing, Carrier :
- Polypropylene
- Color :
- Brown, Black Print
- Length :
- 108' (32.9m) 36 yds
- Product Status :
- Active
- Tape Type :
- Conductive Grid
- Temperature Range :
- 140°F (60°C)
- Thickness :
- 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
- Thickness - Adhesive :
- Thickness - Backing, Carrier :
- Usage :
- EMI/RFI Shielding
- Width :
- 7.87" (200.00mm)