12X12-6-4466B
Manufacturer Part Number:
12X12-6-4466B
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DBL COATED BLACK 12"X 12"
Stock Condition:
146
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Length :
12.00" (304.80mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
Thickness :
0.0630" (63.0 mils, 1.600mm) 1/16"
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Holding, Joining, Mounting
Width :
12.00" (304.80mm)