12X12-6-4905
Manufacturer Part Number:
12X12-6-4905
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DBL COATED CLEAR 12"X 12"
Stock Condition:
10
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyethylene Film
Color :
Clear
Length :
12.00" (304.80mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C)
Thickness :
0.0200" (20.0 mils, 0.508mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
12.00" (304.80mm)