ATE2E-6F3-10-Z
Manufacturer Part Number:
ATE2E-6F3-10-Z
Actuator Length :
10.00mm
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
50mA (AC/DC)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Switch Function :
On-Off-On
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
48 V
Voltage Rating - DC :
48 V