ET125D10-Z
Manufacturer Part Number:
ET125D10-Z
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 25A 125V
Actuator Length :
17.00mm
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
25A (AC)
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.50mm Dia
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage Rating - AC :
125 V