RWST50373C5100JB01
Manufacturer Part Number:
RWST50373C5100JB01
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
700W
Resistance :
510 Ohms
Size / Dimension :
2.087" Dia x 14.685" L (53.00mm x 373.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%