RWST40370C1601JB00
Manufacturer Part Number:
RWST40370C1601JB00
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
500W
Resistance :
1.6 kOhms
Size / Dimension :
1.772" Dia x 14.567" L (45.00mm x 370.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%