M2T15S4A5W30
Manufacturer Part Number:
M2T15S4A5W30
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Actuator Length :
7.62mm
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V