M2T22SA5A30
Manufacturer Part Number:
M2T22SA5A30
Part of Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Actuator Length :
12.70mm
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 4A (DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Active
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V