Y011947K0000T9L
Manufacturer Part Number:
Y011947K0000T9L
Part of Description:
RES CHAS MNT 47K OHM 0.01% 7W
Height - Seated (Max) :
0.450" (11.43mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
47 kOhms
Size / Dimension :
1.030" L x 0.312" W (26.16mm x 7.93mm)
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%