RW16X94A6R8JB00
Manufacturer Part Number:
RW16X94A6R8JB00
Part of Description:
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 44W
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
44W
Resistance :
6.8 Ohms
Size / Dimension :
0.768" Dia x 3.701" L (19.50mm x 94.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%