LT-1510-612-250
Manufacturer Part Number:
LT-1510-612-250
Actuator Length :
18.16mm
Actuator Type :
Standard Round
Current Rating (Amps) :
15A (AC/DC)
Illumination Type, Color :
Neon, Amber/Red
Illumination Voltage (Nominal) :
250 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.70mm Dia
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V