CWF3AA503G3950-1000MM
Manufacturer Part Number:
CWF3AA503G3950-1000MM
Manufacturer/Brand:
Cantherm
Part of Description:
THERM NTC 50KOHM 3950K PROBE
Stock Condition:
134
Manufacturer :
Cantherm
Product Category :
NTC Thermistors
B Value Tolerance :
±2%
B0/50 :
B25/100 :
B25/50 :
3950K
Length - Lead Wire :
39.37" (1000mm)
Mounting Type :
Free Hanging
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Cylindrical Probe, Plastic
Power - Max :
1.17 W
Product Status :
Active
Resistance in Ohms @ 25°C :
50k
Resistance Tolerance :
±2%