MSMA2512R0120FGM
Manufacturer Part Number:
MSMA2512R0120FGM
Part of Description:
RES 0.012 OHM 1% 3W 2512
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
3W
Resistance :
12 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%