A/TT100-HT-IM-2.5"-4-GD
Manufacturer Part Number:
A/TT100-HT-IM-2.5"-4-GD
Manufacturer/Brand:
Automation Components, Inc.
Part of Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, High
Manufacturer :
Automation Components, Inc.
Product Category :
Analog and Digital Output
Accuracy - Highest (Lowest) :
±0.2%
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Analog Current
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Resolution :
Sensing Temperature - Local :
-40°C ~ 395°C
Sensing Temperature - Remote :
Sensor Type :
Analog, Local
Supplier Device Package :
Test Condition :
260°C
Voltage - Supply :
8.5V ~ 32V