6FC67-63/TABS
Manufacturer Part Number:
6FC67-63/TABS
Actuator Length :
14.28mm
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Operating Temperature :
-17.8°C ~ 65.6°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.70mm Dia
Switch Function :
On-Off-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V