RW13X70A3R3JB23
Manufacturer Part Number:
RW13X70A3R3JB23
Part of Description:
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 28W
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Power (Watts) :
28W
Resistance :
3.3 Ohms
Size / Dimension :
0.630" Dia x 2.756" L (16.00mm x 70.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%