4403063885547-WS-1000-A2
Manufacturer Part Number:
4403063885547-WS-1000-A2
Manufacturer/Brand:
Milont Technology Co., Ltd
Part of Description:
OUTPUT : 4-20MA CURRENT SIGNAL;
Manufacturer :
Milont Technology Co., Ltd
Product Category :
Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
String Potentiometer
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 1000.00mm (0 ~ 39.37")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output :
4mA ~ 20mA
Output Signal :
Package / Case :
Box with Wire Leads
Product Status :
Active
Resistance :
Resistance Tolerance :
Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
Supplier Device Package :
Technology :
Resistive
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
24V