LZE-19-150-A-00-10-S
Manufacturer Part Number:
LZE-19-150-A-00-10-S
Manufacturer/Brand:
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Part of Description:
SENSOR LINEAR 152.4MM CABLE
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Product Category :
Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
Round Shaft
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 152.40mm (0 ~ 6.00")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output :
0 V ~ 10 V
Output Signal :
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Resistance :
Resistance Tolerance :
Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
Supplier Device Package :
Technology :
LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Termination Style :
Cable
Voltage - Supply :
12V ~ 30V