HP-L-0750-203-1%-ST
Manufacturer Part Number:
HP-L-0750-203-1%-ST
Part of Description:
SENSOR LINEAR 750MM SOLDER TAB
Stock Condition:
9
Linear Range :
0 ~ 750.00mm (0 ~ 29.53")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Resistance :
20 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%