HP-L-0500-203-1%-RLD
Manufacturer Part Number:
HP-L-0500-203-1%-RLD
Part of Description:
SENSOR LINEAR 500MM CONNECTOR
Stock Condition:
25
Linear Range :
0 ~ 500.00mm (0 ~ 19.69")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Resistance :
20 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%