GHSE-19-006-A-02-10-S
- Manufacturer Part Number:
- GHSE-19-006-A-02-10-S
- Manufacturer/Brand:
- Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 6.35MM CONNECTOR
- Manufacturer :
- Product Category :
- Angle, Linear Position Measuring
- Actuator Type :
- Round Shaft
- For Measuring :
- Linear Position
- Linear Range :
- 0 ~ 6.35mm (0 ~ 0.25")
- Linearity :
- ±0.15%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Output :
- 0 V ~ 10 V
- Output Signal :
- Package / Case :
- Cylinder
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- Resistance Tolerance :
- Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
- Supplier Device Package :
- Technology :
- LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
- Termination Style :
- Connector
- Voltage - Supply :
- 0V ~ 10V