SP-L-0025-103-3%-RH
- Manufacturer Part Number:
- SP-L-0025-103-3%-RH
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 25MM CONNECTOR
- Linear Range :
- 0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
- Linearity :
- ±3%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%