CJH1250J330RJ
Manufacturer Part Number:
CJH1250J330RJ
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity AMP Connectors
Part of Description:
CJH 1250W 330R 5% LEAD
Stock Condition:
5
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Aluminum
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.535" (39.00mm)
Lead Style :
Wire Leads
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Package / Case :
Rectangular, Wire Leads
Power (Watts) :
1250W
Product Status :
Active
Resistance :
330 Ohms
Size / Dimension :
15.748" L x 2.638" W (400.00mm x 67.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%