HP-L-0400-203-1%-ST
- Manufacturer Part Number:
- HP-L-0400-203-1%-ST
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 400MM SOLDER TAB
- Stock Condition:
- 25
- Linear Range :
- 0 ~ 400.00mm (0 ~ 15.75")
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%