TSP-L-0300-103-3%-RLU
Manufacturer Part Number:
TSP-L-0300-103-3%-RLU
Manufacturer/Brand:
Spectra Symbol
Part of Description:
SENSOR LINEAR 300MM CONNECTOR
Stock Condition:
49
Manufacturer :
Spectra Symbol
Product Category :
Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
Flexible Membrane - Linear
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 300.00mm (0 ~ 11.81")
Linearity :
±3%
Mounting Type :
Custom
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Output :
Resistive
Output Signal :
Package / Case :
Sensor Strip
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%