HP-L-0050-103-1%-RLU
Manufacturer Part Number:
HP-L-0050-103-1%-RLU
Manufacturer/Brand:
Spectra Symbol
Part of Description:
SENSOR LINEAR 50MM CONNECTOR
Stock Condition:
50
Manufacturer :
Spectra Symbol
Product Category :
Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
Flexible Membrane - Linear
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Linearity :
±1%
Mounting Type :
Custom
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Resistive
Output Signal :
Package / Case :
Sensor Strip
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%