TJT30033RJ
Manufacturer Part Number:
TJT30033RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 300W
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
300W
Resistance :
33 Ohms
Size / Dimension :
8.278" L x 3.150" W (210.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%