TSP-L-0500-203-3%-RLU
- Manufacturer Part Number:
- TSP-L-0500-203-3%-RLU
- Manufacturer/Brand:
- Spectra Symbol
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 500MM CONNECTOR
- Stock Condition:
- 25
- Manufacturer :
- Spectra Symbol
- Product Category :
- Angle, Linear Position Measuring
- Actuator Type :
- Flexible Membrane - Linear
- For Measuring :
- Linear Position
- Linear Range :
- 0 ~ 500.00mm (0 ~ 19.69")
- Linearity :
- ±3%
- Mounting Type :
- Custom
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Output :
- Resistive
- Output Signal :
- Package / Case :
- Sensor Strip
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%