AR06BTCV2263A
Manufacturer Part Number:
AR06BTCV2263A
Part of Description:
RES 226K OHM 0.1% 1/4W 1206
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
226 kOhms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%