HP-L-0100-103-1%-RLD
- Manufacturer Part Number:
- HP-L-0100-103-1%-RLD
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 100MM CONNECTOR
- Stock Condition:
- 50
- Linear Range :
- 0 ~ 100.00mm (0 ~ 3.94")
- Linearity :
- ±1%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%