TJT1506R8J
Manufacturer Part Number:
TJT1506R8J
Part of Description:
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W
Stock Condition:
2
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
150W
Resistance :
6.8 Ohms
Size / Dimension :
4.724" L x 3.150" W (120.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%