SP-L-1000-203-3%-RH
- Manufacturer Part Number:
- SP-L-1000-203-3%-RH
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 1000MM CONN
- Linear Range :
- 0 ~ 1000.00mm (0 ~ 40.00")
- Linearity :
- ±3%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 50°C
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistance Tolerance :
- ±20%