TJT250150RJ
Manufacturer Part Number:
TJT250150RJ
Part of Description:
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 250W
Stock Condition:
17
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
250W
Resistance :
150 Ohms
Size / Dimension :
7.087" L x 3.150" W (180.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%