TJT5006R8J
Manufacturer Part Number:
TJT5006R8J
Part of Description:
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 500W
Stock Condition:
33
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
500W
Resistance :
6.8 Ohms
Size / Dimension :
12.99" L x 3.15" W (330.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%