E-1048-8C5-C3A4V0-4U3-10A
- Manufacturer Part Number:
- E-1048-8C5-C3A4V0-4U3-10A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- SSR RELAY SPST-NO 10A 8.5-32V
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 10 A
- Mounting Type :
- Socketable
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- DC
- Package / Case :
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Plug In
- Voltage - Input :
- 12 ~ 24VDC
- Voltage - Load :
- 8.5 V ~ 32 V