2FA63-73/.187 TABS
Manufacturer Part Number:
2FA63-73/.187 TABS
Actuator Length :
17.45mm
Actuator Type :
Standard Round
Current Rating (Amps) :
6A (AC)
Operating Temperature :
-17.8°C ~ 65.6°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 12.70mm Dia
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Voltage Rating - AC :
125 V