EE-SX3160-W11
Manufacturer Part Number:
EE-SX3160-W11
Manufacturer/Brand:
Omron Electronic Components
Part of Description:
SENSOR OPTICAL 9.5MM MODULE SLOT
Stock Condition:
28
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Current - Supply :
3.2 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector
Package / Case :
Module, PC Pins, Slot Type
Product Status :
Active
Response Time :
3µs, 20µs
Sensing Distance :
0.374" (9.5mm)
Sensing Method :
Through-Beam
Voltage - Supply :
4.5V ~ 16V