EE-SX4009-P10
Manufacturer Part Number:
EE-SX4009-P10
Manufacturer/Brand:
Omron Electronic Components
Part of Description:
SENSOR OPTICAL 5MM MODULE W/CONN
Stock Condition:
4,052
Manufacturer :
Omron Electronic Components
Product Category :
Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Current - Supply :
30 mA
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 75°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector/Light-ON
Package / Case :
Module, Connector
Product Status :
Active
Response Time :
Sensing Distance :
0.197" (5mm)
Sensing Method :
Through-Beam
Voltage - Supply :
10V