M2032SA1A30
Manufacturer Part Number:
M2032SA1A30
Part of Description:
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V
Actuator Length :
12.27mm
Actuator Type :
Standard Round
Circuit :
3PDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 4A (DC)
Features :
Epoxy Sealed Terminals
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.50mm Dia
Switch Function :
On-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V