AQF3A2-ZT3/28VDC
Manufacturer Part Number:
AQF3A2-ZT3/28VDC
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 3A 75-250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
3 A
Mounting Type :
Socketable
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Termination Style :
Plug In
Voltage - Input :
3 ~ 28VDC
Voltage - Load :
75 V ~ 250 V