M2025ES1W30
Manufacturer Part Number:
M2025ES1W30
Part of Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Actuator Length :
11.40mm
Actuator Type :
Flatted
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Features :
Epoxy Sealed Terminals
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.50mm Dia
Switch Function :
On-Mom
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V