200MSP3T1B5M6REH
Manufacturer Part Number:
200MSP3T1B5M6REH
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
9.40mm
Bushing Thread :
1/4-40
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V