100SP4T7B13M2REH
Manufacturer Part Number:
100SP4T7B13M2REH
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
13.00mm
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 11.91mm Dia
Switch Function :
Mom-Off-Mom
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V