200MSP4T1B3M7REH
Manufacturer Part Number:
200MSP4T1B3M7REH
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Actuator Length :
9.40mm
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle, Vertical
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 4.95mm Dia
Switch Function :
Mom-Off-Mom
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V