BTS200-MDTL
Manufacturer Part Number:
BTS200-MDTL
Cable Length :
78.7" (2000.00mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector/Light-ON
Sensing Distance :
0.394" ~ 7.874" (10mm ~ 200mm)
Voltage - Supply :
12V ~ 24V