BRQP100-DDTB-P
Manufacturer Part Number:
BRQP100-DDTB-P
Manufacturer/Brand:
Autonics USA
Part of Description:
SENSOR, PHOTO, PLASTIC SHORT BOD
Stock Condition:
9
Manufacturer :
Autonics USA
Product Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Cable Length :
Connection Method :
Ingress Protection :
Light Source :
Operating Temperature :
Output Configuration :
PNP - Dark-ON/Light-ON
Product Status :
Active
Response Time :
Sensing Distance :
3.937" (100mm)
Sensing Method :
Reflective, Diffuse
Voltage - Supply :
10V ~ 30V