200MSP6T1B1M5REH
Manufacturer Part Number:
200MSP6T1B1M5REH
Part of Description:
Switches
Actuator Length :
9.40mm
Circuit :
SPST
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 4.95mm Dia
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Wire Wrap
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V