M2T23S4A5W30
Manufacturer Part Number:
M2T23S4A5W30
Part of Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V
Stock Condition:
37
Actuator Length :
7.62mm
Circuit :
DPDT
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Product Status :
Obsolete
Switch Function :
On-Off-On
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
30 V