RV8S-S-A240-A240
Manufacturer Part Number:
RV8S-S-A240-A240
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Stock Condition:
4
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
2 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Spring Terminal
Voltage - Input :
192 ~ 264VAC
Voltage - Load :
24 V ~ 280 V